Travestilerin Makyaj Yapma Sebepleri.

Makyaj her kadının belli bir yaştan sonra hayatına giren ve zaman ile yapmayı öğrendikleri bir nevi bir el becerisidir. Her kadın ve Travesti yüz şekilleri farklı olduğu için farklı tonlar da farklı çizgiler de olmaktadır. Genel olarak makyaj ilk olarak göz kalemi ile başlamaktadır daha sonra ki yaşlar da ise kapatıcılar ve farlar ile profesyonelce yapılmaktadır. Aslında makyaj bana göre geçici bir güzellikten ibaret olmaktadır. İstanbul Travestileri genel olarak özel davetler de ve barlara gittikleri zaman ağır makyaj yapmaktadırlar.

Cildin pürüzsüz görünmesi ve karşısındakine daha seksi ve güzel görünmekten dolayı da yapmaktadırlar. Kimileri de gerçekten makyaj yapmayı seviyor ve kendisi için yapmaktadır. Ama kadınların çoğu makyajı karşı cinse güzel görünmek için yada dikkat çekmek için de yapmaktadırlar. Bazen güzel bir söz duymak için örneğin partneri tarafından ne kadar güzel olmuşsun demesi bile o an ki egosunu fırlatır. Çok  yoğun yapılan porselen makyajlar kişiyi olduğundan çok değiştirmektedir üstüne takma kirpikler gece barda gördüğünüz o kişiyi sabah aydınlığın da gördüğünüz zaman tanımayabilirsiniz çünkü makyaj profesyonel yapıldı müddetçe kişiyi tanımaz olabiliriz.

Bodrum Travestileri de yaz ayların da abartı makyajdan kaçmaktadırlar. Yoğun güneş makyajlı yüzde leke bırakır o yüzden sıcak havalarda ve mevsimlerde pek yapılmasa da makyaj hastası kadınlar sırf erkeklere seksi görünmek için yaz kış dinlemiyorlar. Trans kadınlar kadınlara göre daha yüksek dozda kapatıcı kullanıyorlar çünkü o erkeksi hatlarını makyaj hileleri ile oval hale getirip kadınsı hatları yakalama olanakları daha yüksektir. Düşünsenize bir erkeği makyaj ile kadın haline getirebiliyoruz buda makyajın hayatımızda ki önemini anlatmaktadır. Uzun lafın kısası çoğunluk erkek tavlamak daha nasıl seksi olabilirim arayışına girerek makyaj yapmak istiyorlar.

Bir Cevap Yazın