Travestiler Bayram Tatilinde.

Bugün bayram ( 05.07.2016 ) bir çok insan için sevinç günü olan bugünü Travesti kadınlar nasıl geçiriyorlar. Bayram örf ve adetlerimize göre aile fertlerinin ve yakın akrabalar ile bir arada geçirmektir bu kutlu günü. Çoğunun bir tarafları buruk çünkü toplumun dışladığı İzmit travestileri ne yazık ki bazıları aileleri tarafından da dışlanmışlardır. Bu insanlar teselliyi ya gece barların da yada bir tatil kasabasın da geçirmektedirler. Kamu oyunun açıklamasına göre 9 gün bayram tatili olmaktadır. Biraz da olsa şehrin gürültüsünden uzak durmak ve çalışma hayatlarına bu vesile ile ara veren Kayseri Travestileri de tatili doyası ile yaşayanlar arasındadırlar. Bulundukları şehirleri boşaltıp kaç ay öncesinden bu günü düşünerek yerlerini ayırmışlardır.

Kalabalığı sevmeyenler ise bulundukları şehirlere yakın tatil köylerine ulaşmışlardır. 9 gün desenize büyük şehirlerin trafik sorunu olmayacak herkesler yazlıkta çok yorulanlar ise evde bu sıcak günleri dinlenerek geçirecekler. Bel ki de kimi translar ise bu bayramı fırsat bilerek ilk defa aileleri ile konuşup görüşecekler herkesin farklı bir öyküsü vardır. Fakat bildim bileli bütün translar bir aile özlemi ile sarsılmışlardır. Onlar kadar kimse yalnızlığı bilemez onlar kadar bu özel günlerin değerini kimse bilemez. Tatil den bahsediyor iken böyle acı olayları dile getirmek ne kadar doğru bilemiyorum ama bunları da yazmadan da duramadım. Konumuz bayram tatili yaz ayına denk gelmesi ile beraber yaz tatili ile birleşmiş pozisyon da olmaktadır.

Kumun denizin tadını çıkartmak isteyenler için de paha biçilmez bir kaç günden ibaret olmaktadır. Kimisi eşleri ile kimileri iş arkadaşları ile kimileri ise aileleri ile birlikte hem dinlenerek keyfini çıkartıyor. Bayram demiş iken bayram kaza bilançoları aklımıza gelmektedir. Bütün bunlara herkesin riayet edeceğini umarak tüm İslam aleminin ramazan bayramını kutlarız iyi tatiller.

Bir Cevap Yazın