Travesti Erkek mi?

Sıklık ile arama motorlarına da sorulan bir soru Travesti nedir diye veya cinsiyetti nedir gibi sorular. Geçmişlerini incelediğimiz de konun net derinine bakılırsa evet erkek cinsiyetin de doğuyorlar. Zaman ile kendi vücutlarının farkına vardıkları akabinde akılları ile düşünmeye başlayıp hissettiklerini hayatlarına uygulama ile başlamaktadır.

İstanbul Travestileri hepsi de burada doğmamışlar çoğunun hepsi farklı illerden gelmişlerdir. Onlar da memleketlerin de erkek olarak dünya gelmişlerdir. O şartlar da ne aileleri ne de yaşadıkları toplum için de hiç bir insan bu olaylara direk gayet normal demeyecekleri için direk olarak büyük şehirlere bir valiz ile yada kimileri üstünde ki elbiseleri ile bir kaçış yolunu bularak kaçıyorlar. Bu kaçmada ki gaye kimsenin tanımadığı bir şehre gitmek orada hayatına devam etmeleri olmaktadır.

Genel olarak Şişli bölgelerin de daha sayı olarak fazladırlar. Evet duygular tam bir hanımefendi dış görünüş tamamen bir beyefendi ama hal hareketler erkekten çok bir kadını anımsatıyor halde oluyor. Cinsiyetleri ne diye merak edenler oluyor. Erkek değiller çünkü cinselliğe kadın duyguları ile bakıyorlar kadın gibi ilişkiye giremiyorlar çünkü vajinal ilişki sağlayamıyorlar. Bu durumu net olarak yaşamak isteyenler ise cinsiyet değiştirme ameliyatı ile bir geçiş sağlıyorlar. Tabi ki görüntü itibari le oluyorlar ama çocuk doğurma özellikleri yine olmuyor. Neden mi? Çünkü rahim yok ilişki esnasın da boşalma oluyor mu? Onu da sorduğumuz da belli günler de olduğunu söyleyenler var boşalmayan da oluyor.

Çok zor bir operasyon olmaktadır. Bu geçişi sağlayanlar hem o ülkenin kanunlarına göre hemde görüntü itibari ile net bir kadın kimliğine sahip oluyorlar. Her ne yaparlar ise yapsınlar sonuç ise bir erkek olarak doğduklarını onlar da biliyorlar. Bunları erkek mi kadın mı olarak görme mevzusu ve mantığı ise biz insanların düşüncelerine bağlıdır.

Bir Cevap Yazın