Travesti Cinayetlerinde Artış.

Günden güne Türkiye bir Travesti ölüm haberi ile uyanmaktadır. Bu sayı şehirlerin nüfuslarına çarpıldığı zaman İstanbul birinciliği hiç bir yere vermiyor.  Bunların sebeplerini nasıl olduğunu önce ki yazı dizilerimizde kısmen kaleme almıştık. Bir çoğu öldürülüyor bir kaçı intihar ediyor. Öldürülenler canice katlediliyorlar intihar edeler hunharca canlarına kıyıyorlar arkaların da bir sebep bırakmadan.

Kimler intihar eder ki yaşama gayesi kalmayan o kararı vermek de o kadar kolay olmaması gerekiyor kim ister ki dünya hayatına son vermeye yine birileri o noktaya getirmiyor mu? Adı yine cinayet olmuyor mu?  Son yıllar da bu sayı katlanıyor kaçıncı yüz yıldayız iyiye gidelim derken daha da bu konu da geriye gidiyoruz

Kimi ilişki esnasın da kimi direk nefret ettiği için bir şeylerin kurbanı oluyorlar. Bazen çok iyi tanıdığı insanlar tarafından çok tanıyıp içli dışlı oldukları için arkalarından vurmaktadırlar. En yakın zaman da olan bir olay ise İzmir Kuşadası bölgesin de bir trans kadının bayram günü evin de ölü bulunması kimileri psikolojik sebepler kimileri ise farklı şeyler sonuç bir can daha yok oldu.

İnsanların beyin yapılarını değiştiremeyiz bunun vicdan ile alakası olsaydı en yakın aile fertleri tarafından canice öldürülenler de olmadı mı?  Aynı kanın bireyleri merhamet etmez iken başkası neler yapmaz ki? Artışın en güçlü sebebi insanların bilinçsiz olmaları bunun doğuştan olduğunu bilmemeleri sanki kişi bunu kendisi seçmiş gibi onlara her an güllük gülistanlıktır.

 

Bir Cevap Yazın