Sağlığımıza Ne Kadar Düşkünüz.

Sağlık denilince bedenimizi ve ruhumuzu bir bütün olarak düşünmek gerekiyor. Beden sağlığımız kadar da ruh sağlığımız önem taşımaktadır. Bir çok beden sağlık sorunlarının derinliğin de ruhsal sorunlar da yatmaktadır. Örneğin üzüntü yolu ile binlerce hastalık bedenimiz de türeyebiliyor. Kanser gibi hastalıkların da temelinde de bu etkenler yatmaktadır. Sağlık sorunları İstanbul gibi büyük şehirler de köy ve kasabalara nazaran daha da sıklık ile yaşanmaktadır.  Bunun önüne bireysel olarak bir yere kadar çıkabiliriz kendi ruh temizliğimizi elimize aldığımız zaman beden sağlığımız da kısmen de olsa ciddi hastalıkların önüne geçmiş oluruz. Ruhsal yani genetik ile alakalı bir takım rahatsızlıklar olmaktadır örneğin eşcinsellik ruhsal bir durum olmaktadır. Bunu Travesti olmak ile yada cinsiyet geçiş ameliyatı ile kişi ruhsal olarak kendisini düzeltebilir en azın dan beyin olarak rahat olmaktadır.

Bunların yanı sıra yediğimiz ve içtiğimiz bütün her şeye dikkat etmemiz gerekiyor. Soğuk kış ayların da yine kılık ve kıyafetlerimize yaz ayın da ise yoğun güneşten kaçınmak sağlığımıza ne kadar düşkün olduğunu göstermektedir. Bol bol su tüketerek bedenin istediklerine cevap verdiğimiz zaman da daha dinç ve sağlıklı oluruz. Vitamin değeri yüksek olan sebze ve meyveleri asla hayatımızdan eksik etmemeye gayret etmeliyiz ki iler de ciddi rahatsızlıklara sebebiyet vermeyelim.

Kaliteli beslenmek demek her daim yeterli gelmeyebilir bilinçli ve dengeli beslenmek bizi bir çok sağlık felaketinden korumaktadır. Hasta olup olmamak yüzdenin çoğunluğu kişinin dikkatli olmasına bağlıdır kendimizi bir kere sevmeliyiz vücut fonksiyonlarımızı ve organlarımızı tanımalıyız ve ona göre dikkat etmeliyiz.  Ne kadar kendimize bakıyoruz her gün onun muhasebesini yapmalıyız. Genç yaşta yaşlılığımız için birikimler yapmalıyız bu birikim maddi değil elbette manevi yani vücut sağlımızı elden bırakmamalıyız spor hayatımızın her dönemin de olmalıdır. Evet kendimizi bileceğiz sayacağız ruh halimiz bedenimize nakış gibi işlenir o zaman.

Bir Cevap Yazın