İzmit Travestileri Tatil Dönüşü.

Bayram tatili bitmek üzere iken İzmit Travestileri yavaş yavaş evlerinin yolunu tutular. Bu yıl çok fazla tatil dönüşün de zorlanmadılar çünkü Osman Gazi köprüsünün açılması bir çok tatilcileri Travesti kimliğindeki insanları da sevindirdi. Ardınca uzanan araç kuyruklarının olmaması bayram dolayısı ile köprü geçişin de ücretsiz olması tüm tatilcileri sevindirmedi değil yani, bu kısa bir yaz tatili öncesi onlar için kısa bir tatildi asıl tatilleri Ağustos ayı itibari ile başlamaktadır. Uzadıya bir tatil en az bir ayı tatil merkezlerin de bol bol güneşlenerek ve dinlenerek geçirip Eylül baş yada ortaların da yine evlerine dönüyorlar.

Yani böylesine sakin bir yolculuk Yalovayı İzmit şehrine bağlayan ve dünyanın sayılı uzunluğunda ki köprü rahatlığı olduğunun bir kez daha altını çizmek istiyoruz. İDO geçen yıla nazaran seferleri oldukça düştü çünkü körünün bu mesafeyi sadece 6 dakikaya düşürmesi inanılmaz bir dev projeden bahsediyoruz. Bursa trafik polislerinin trafik kontrollerin de trafiğin oldukça akıcı olduğunu bildirmesi ve kazaların aza düşmesi gönüllerimizin rahat olduğunu göstermedi değil. Kara yolu trafiğinin oluşmaması bayram kaza bilançosunun çok az olması vatandaşı olduğundan çok sevindirdi. Bu ücretsiz geçiş bayram tatilinin sona ermesine kadar devam edecektir yani 11 Temmuz tarihine kadardır.

Köprünün Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan ve yeni Başbakanlık görevini alan Binali Yıldırım ile birlikte yapmışlardı. Kazasız dileklerimiz ile tüm tatilcilere keyifli yolculuklar.

Bir Cevap Yazın