İstanbul Travestileri Darbeyi Kınadı.

Travesti de bu ülkenin vatandaşı tek bayrak için mücadele etmektedirler. İstanbul Travestileri paylaşım sitelerin de onlarca yorum yaptılar. Bunların da hemen hemen hepsi demokrasi dediler onlar da halk ile beraber sokağa döküldüler. Bu ülke hepimizin çünkü başka Türkiye yoktur. Vatandaşlarımızın refahı için herkesler gibi bizlerde mücadele ediyoruz dediler. Şehitlere ölen masum halkın yasını onlarda protesto etmektedirler. Hayat şartları onlar için normal şartlar da zor iken böyle elim bir hadise sonucun da nice olacaktı belki halleri. Taksim dekiler meydana döküldüler.

Olası bir savaşta onlarında savaşacaklarını resmi paylaşım sitelerin de gördük. Bütün vatandaşlarımız gibi onlarda üzüldüler onlarda hüzünlendiler. Aktivistlerinden tutun en alt trans kadınına kadar bütün ölenler için üzüntü içinde olduklarını belirtiler. Ölen masum asker ve suçsuz polis kimsenin gücü yetmeyecek bu ülkeyi bölmeye.

Ülkelerine bağlı bayraklarına ve dinine bağlı vatandaşlardan oluşmaktadırlar. Demokrasi nöbetini onlarda beklediler göz yaşlarını onlarda döktüler o kabus geceyi onlarda iliklerin de hissettiler. Yapılan saldırılara onlarda herkes gibi derin bir üzüntü için de yaşadılar. Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Bir Cevap Yazın