Doktor Travesti Oldu.

Kadın gibi hissetmek erkek cinsiyeti ile doğup sonra kendisini kadın duyguları ile bulan Travesti ve sonrasından cinsiyet geçiş operasyonu geçirenler için olan bir durumdur. Emrah. K ismin de ki doktor bu duygular ile yıllarca yaşadı Emrah ailesini bu durumundan haberdar edince aile çocuğunu ret etti bir daha da görüşmedi mücadeleci ruhu ile tek başına okuluna devam etti ve diş doktoru oldu bir müddet hayatını oynasa da artık yapamadı bu durum çalıştığı arkadaşları için bir alay konusu olmuştu. Hastalar yüzüne bakamaz oldu personel gördüğü yer de başını eğiyordu.

İstanbul Marmara Üniversitesin de eğitimini tamamlamıştır. Hal böyle olunca iki yıl bir klinikte iş imkanı buldu her çaldığı kapı yüzüne kapanmıştı. Zaman ile hasta sayısını artıramadı ve klinik yönetimi işini çok iyi yapıyorsun fakat işine şikayetler üzerine son vermek zorundayız demiş.

Emrah Taylant yolunu tuttu ve orada cinsiyet değiştirme ameliyatını olarak Türkiye ye geri döndü fakat hala iş arayışın da pembe kimliğini alarak artık Emrah Ece oldu. Özellik ile devlet hastahanelerinde işe başlamak isteyip bir ilke imza atmak istiyor. İlk defa Türkiye de bir trans diş hekimi olduğunu kabullendirmek istiyor. Bu durum da olanların yolunu açmak ve hak hukuklarının bilincin de olmalarını istiyor. Bu medeni cesaretinden dolayı kendisini taktir ediyoruz kırılsın tabular diyoruz.

Bir Cevap Yazın