Büyük Travesti Yürüyüşü

19-26 Haziran tarihleri arasında Travesti onur yürüyüşü haftası olacağını LGBT ler kamuoyuna duyuru yapmışlardı. İlk Yürüyüş 19 Haziran da oldu ve sorunlu olarak geçmişti. Çünkü yürüyüşe İstanbul valiliği izin vermemişti. Sebebini ise halkın güvenliği olarak beyan etmişti. Bir diğer husus ise  Alperen ocaklarının bu insanlara yaptığı tehditler gözden kaçmadı. Bu ocak asla böyle bir rezaletti kaldıramayız gibisin de açıklamalar yapılmasına rağmen Taksim de o gün yine yürüdüler.

Gelelim asıl meseleye asıl yürüyüş ise 26 Haziran Pazar günü gerçekleşmesi bekleniliyor. Bura da yine bir olay yaşanacak mı? Çünkü yürüyüş izinsiz olacak tekrar. Bütün bunları konuşur iken Amerika eyaleti olan orlando da geçtiğimiz günler de gay barda 50 kişinin ölmesi lgbt camiasını derin bir yassa boğmuştu bunun için bir kaç Türk trans birey Amerikan konsolosluğuna baş sağlığın da bulundu. Trans kadınlar yürüyüş ile alakalı bir diğer değerlendirmesi ise şu oldu son zamanlar da. Cumhur başkanlığı sarayın da verilen iftar yemeğin de Türk sanat müziğinin divası olan trans kadın Bülent Ersoy hanım efendinin baş köşe de oturup bakanlar ile iftar da bulunması. Sitem Bülent hanıma değil yine yönetimi suçlamaktır.

Bizim yürümemize izin vermeyenler trans kadın ile baş köşe de yemek yiyorlar. Neyse ki onur yürüyüşünün tarihi belli bu büyük gün de trans ve trans kadın taraftarlarını o gün orada görmekten kıvanç duyarız. Bir insan onuru için yürüyor ise bırakın yürüsün.

Bir Cevap Yazın