İstanbul Travestileri İçin Küpe Modelleri

Travestilerin şıklığını tamamlayan en önemli aksesuarlardan biridir küpler. Tarz sahibi hanımlar zevklerini yansıtan çok sayıda seçenekleri şıklığı tamamlamak adına kullanırlar. Özel günler için çok çeşitli modeller bulunuyorken günlük kullanım için de birbirinden güzel küpe tasarımları alıcılarını bekliyor. 2017 küpe modelleri ise İstanbul travestileri hanımların vazgeçilmez aksesuarlarından biri olmaya devam ediyor.

Travestiler Tarzınıza Göre Küpenizi Belirleyin

Gülük kıyafetler ile uyum yakalandığında hoş bir görünüm sağlayan küpeler 2017 yılında bir çok stilde beğenilere sunuluyor. 2017 yılında gold ve gümüş renkler bir çok aksesuarda olduğu gibi küpelere de hakim olacak gibi görünüyor. Özel günlerde abiyelere eşlik eden gold ve gümüş modellerin günlük kullanıma uygun daha sportif tasarımları da mevcut bulunuyor.
Bu yıl travesti hanımlarda en fazla rastlanacak olan modellerden bir diğeri ise inci küpeler. Her dönem meraklıları tarafından tercih edilmeye devam eden inci tasarımlı küpeler özellikle 2017 yılında çok zengin bir tasarım koleksiyonu ile karşımıza çıkıyor. İncinin asaleti ve göz alıcı duruşu küpe olarak hanımların tercih ettiği aksesuarlardan biri olmaya bu yıl da devam ediyor.
Bu modellerin yanı sıra 2017 yılı doğal taşlı küpelerin yılı olarak belirleniyor. İnsanlarda enerji etkileri olduğuna inanılan doğal taşlar küpelerde rengarenk ve muhteşem tasarımlar oluşturulmasını sağlıyor. Özellikle otantik modellerde kullanılan doğal taşlar ile hanımlar tarzını oluşturmak da pek fazla zorlanmıyor. 2017 küpe modelleri arasında püsküllü ve sallantılı modeller ise oldukça revaçta görünüyor.

Küpe Seçimi Nasıl Yapılır

Küpe seçimi yaparken öncelikli olarak kıyafetler ve günlük kullanıma uygun diğer aksesuarlar göz önünde bulundurulmalı. Dikkat edilmesi geren bir diğer husus ise boyun mesafesidir. Boynunuz kısa ize uzun küpe modellerinden uzak durmanız gerekiyor. 2017 küpe modelleri hemen herkese hitap eden tarzları ile beğenilere sunuluyor.

Travestiler Sağlıklı Bir Yaşam İçin Alkole Dikkat Edin

Alkol, travesti arkadaşların zihnini bulandıran, baş dönmesine, hafıza kayıplarına ve sağlıklı düşünmeye engel olan bir poliasitlerden oluşan bir üründür. Kafayı uyuşturmasının yanında vücudun reflekslerini düşürdüğü gibi, bazı his duyularının da zarar görmesine yol açar. Alkol kullanan bir kimse karar verme sorunları yaşayabileceği gibi alkol bağımlılarında bazı fiziksel bozulmalar da gözlemlenebilir. Bu gözlemlerin en barizi istemsiz vücut organlarının titremesidir. Fazla miktarda alkol cinsel bozukluklara ve psikolojik rahatsızlıklara sebebiyet verebileceği gibi uyku düzeni de bozar. WHO(Dünya Sağlık Örgütü)’nün, 30 ülkede yaptığı araştırmaya göre;

Dünyadaki;

° İstanbul’da Cinayetlerin%85

° Ankara’da Tecavüzlerin%50

° Şiddet Olaylarının%50

° Bursa‘da Ölümcül Trafik Kazalarının%65

° İzmit’de Aile içi kavga ve geçimsizliklerin%70

° Sonradan Olan Akıl Hastalıklarının%60

° Suçların ve sağlık bozukluklarının çok büyük kısmında alkolün etkisi vardır.

Alkol gençler arasında eğlence aracı olarak kullanılmaktadır. İstanbul’da birçok trafik kazasına sebebiyet veren alkollü araç kullanımı yine gençler arasında yaygın olduğu görülmektedir. Alkol mide ve ince bağırsaktan emilerek kana karışır kana karıştıktan sonraki süreçte sarhoşluk hissi gelmeye başlar, bu sebepten hızlı içildiğinde ilk etapta anlaşılamayan sarhoşluk hissi zamanla kendini hissettirmeye başlar. Alkolün çeşidine göre 40 veya 60 dakika içinde kanda en yüksek seviyede olur. Alkolün kana karışması, kandan atılmasından çok daha hızlı olur. Alkolün büyük bir kısmı karaciğerde çözünürken geri kalan kısmı nefes, ter ve idrar yoluyla vücuttan atılır.

Alkolün Fiziksel Etkilerinin Baş Gösterdiği Haller:

Sindirim sisteminde mide ülseri, gastrite neden olabilir, aynı zamanda alkol bağımlılarında yemek borusunda, midede, akciğer ve karaciğerde kansere neden olabilir. Damarlarda genişleme sonucu kalp ve dolaşım hızını etkileyerek kalpte büyüme ve hipertansiyona neden olur. Uzun süre kullanımı halinde kaslarda zayıflık ve kas erimelerine yol açar. Erkeklerde sperm üretimi ve hareketliliğini azaltabilir. Gebeyken kullanımı halinde bebekte büyüme ve gelişme geriliğine, kalp genital organlarda kayıplara neden olur.

Travestiler ve Cinsel Sorunlar

Herkes erkeklerin cinsel yönden çok sorunlu olduklarını düşünürler. Aksine, travestiler cinsel yönden erkeklerden daha sorunludur. 27 ülkede yaklaşık 12 bin travesti takip eden uluslararası bir çalışmada 10 kadından 6’sının cinsel tatminsizlik yaşadığı tespit edildi. Aynı şekilde 29 ülkede yapılan başka bir araştırmada 30 bin kadından en az %40’ının en az bir cinsel sorun yaşadığı belirlendi. Aile Sağlığı Araştırma Derneği’nin ülkemizde yaptığı bir araştırma sonucunda her 10 kadından 9’unun cinsel hayatından mutsuz olduğu görüldü. Dünyada yaşamı boyunca hiç uyarılma veya orgazm yaşamamış birçok kadın var. Üstelik sorun sadece bu değil. Kadınlarda görülen cinsel sorunlarda yaşa göre artış olduğu gibi, eşleriyle olan cinsel sorunlar da hızla büyüyor. Daha kötüsü cinsel sorunlar yaşayan kadınlar kültürümüzün getirdiği cinsel utangaçlık nedeniyle hiçbir çözüm arayışına girmiyor.

Kadınları Cinsellikten Soğutan 5 Neden
Cinsellikle ilgili arzu ve isteklerini partnerleriyle paylaşmamak
Yanlış cinsel bilgiler
Partneriyle ilgili sorunlar (erken boşalma, sertleşme sorunu, penis boyu, penis hacmi ve cinsel isteksizlikler… gibi)
Yorgunluk, stres, aile ve iş hayatındaki sıkıntılar
Cinselliği etkileyen hastalıklar (şeker hastalığı, kolesterol, depresyon, ms vb.)
Çözüm İlaç Değil!
İstanbul travestileri cinsel sorunlarının tedavisinde ilk olarak bir uzmana başvurmak yerine yakın arkadaşlarından aldığı duyumlarla birlikte ilaçlara başvuruyor. Ayrıca cinsel sorun yaşayan her 10 kadından 4’ü problemini bir uzmanla paylaşmıyor. Sorunlar sadece tek bir sorunla da sınırlı kalmıyor. Kadınlarda cinsel sorunlar aynı anda birden fazla da görülebiliyor. Psikolojik ve sosyal faktörlerin organik faktörlerle iç içe olması nedeniyle cinsel sorunlar yaşayan kadınların tanı ve tedavi süreçleri daha geniş kapsamlarda olabiliyor ve birden fazla tedavi gerektirebiliyor. Bu durumda ana sorunun tespit edilmesi için birçok tedavi faktörü uygulanması gerekebiliyor.

Facebook Messenger Nasıl Kapatılır?

Akıllı telefona sahip tüm travestiler son zamanlarda çok sık yapılan Facebook güncellemelerini fark etmektedir. Günlük durum ekleme, sık iletişime geçilen kişi listesi, arama mesajlaşma vb. değişikliklerle Facebook’un basit kolay yapısı gittikçe karmaşıklaşmakta temel işlevini yitirmektedir. Özellikle Ankara ve İstanbul travestileri çok yoğun olarak Facebook Messenger’i kulllanmaktadır.

Mobil cihazlarda bulunan browser üzerinden mesajlaşma işlevinin kaldırıldığından beri sadece mesajlaşma işlemi Messenger uygulaması üzerinden yapılıyordu. Bir zamanların msn’i olan, çok fazla kullanılan Messenger her seferinde yapılan güncellemeler sebebiyle Facebook Messenger’ı aktif olarak kullanmak istemiyor ve çıkış yapmanın yolunu arıyor.
Facebook Messenger Kapatma
Facebook Messenger kapatma tuşunu arayanlar biliyorlar; Facebook Mesenger’da “Çıkış yap” veya “Oturumu kapat“ seçeneği yok. Unutulduğundan mıdır yoksa kullanıcı kaybetmemek için mi sebebi bilinmiyor. Ancak Facebook Messenger’dan çıkış yapmak için hali hazırda tercih edilen iki yol var;
Uyarı: Açıklanan bu kaldırma işlemi Android 6.0.1 üzerinde denenmiştir.
Facebook Messenger’ı tamamen cihazımdan kaldırmak istiyorsanız,
Bu yolu seçtiğinizde tekrardan Messenger’ı kullanmak istediğinizde uygulamayı tekrar indirmeniz gerekecektir.
Cihazınızın Ayarlar kısmına tıklayın.
Karşınıza çıkan ekrandan Uygulamalar’a tıklayın. Tıklandığında karşınıza Uygulama yöneticisi çıkacak.
Uygulama yöneticisinde telefonunuzda olan tüm programların bulunduğu bir liste bulunur. Bu listeden Facebook Messenger’a seçin.
Seçim yaptıktan sonra Kaldır ve Durmaya Zorla seçeneği çıkar. Buradan Kaldır seçeneğine tıkladığınızda “Uygulamayı kaldırmak istiyor musunuz?” sorusu sorulur. Soruya Evet dediğinizde uygulama kalkar.
Messenger’ı kaldırmadan hesabınızdan çıkmak istiyorsanız
Uygulamayı kaldırmak istemiyorsanız sadece uygulamadan çıkış yapmak istiyorsanız;
Cihazınızın Ayarlar kısmına tıklayın.
Karşınıza çıkan ekrandan Uygulamalar’a tıklayın. Tıklandığında karşınıza Uygulama Yöneticisi çıkacak.
Uygulama yöneticisinde telefonunuzda olan tüm programların bulunduğu bir liste bulunur. Bu listeden Facebook Messenger’a seçin.
Seçim yaptıktan sonra Kaldır ve Durmaya Zorla seçeneği olan ekran çıkar. Burada Hafıza, veri kullanımı, izin ve bildirim ayarları gibi program ayarları bulunur. Hafıza seçeneğine tıklayıp karşınıza çıkan ekrandan Veriyi sil seçeneğini seçin. Karşınıza çıkan soruda silme işlemini onaylayın.

Bu şekilde yaptığınızda Facebook Messenger üzerinde yeni yüklenmiş ve daha hiç oturum açılmamış gibi eski haline döner. Bu davranışının sebebi program içerisinde tutulan verilerde Facebook Messenger’a şifresiz giriş yapmanızı sağlayan giriş bilgileridir. Bu bilgileri sildiğinizde program gerekli bilgileri bulamadığından dolayı oturum açmak için sizden kullanıcı adı şifre ister. Kontrol etmek için Messenger’ı açın. Karşınıza yeni kullanıcı girişi ekranı çıkacaktır.

Denize Giderken Yapılabilecek Saç Modelleri

Denizde bakımına en çok özen gösterilen şey saçlardır. Hem daha kolay kullanışlı modelleri tercih etmeye özen gösterilir hem de tuz ve güneşten yıpranmalarını en aza indirgeyebileceğiniz modelleri. Rahat etmek ve dinlenmek için denize gidiyorken abartılı modellerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Travestiler hem doğal gözükmeli hem de suya girip çıktığınızda mümkünse dağılmamalı ya da dağılıyorsa bile kolay düzeltilebilmelidir.
Balık sırtı modeli
En kullanışlı modellerden biri balık sırtı örgü modelidir. Saçlarınızın derli toplu durmasına imkan sağlayacaktır. Eğer güzel ve sıkı örülmüşse mümkün olduğunca suda dahi bozulmayacak sizi zora sokmayacaktır. Hem doğal hem de havalı gözükebileceğiniz harika bir model.
At kuyruğu
En çok kullanılan saç modellerinden birisi de budur. Sürekli her yere savrulan saçlarınızı düzeltmek istemiyorsanız bu modelli rahatlıkla kullanabilir, renkli ve eğlenceli tokalarla daha şirin bir hava yaratabilirsiniz. Eğer sizi rahatsız etmeyeceğini düşünüyorsanız at kuyruğunu biraz aşağıdan enseden de toplayabilirsiniz.
Topuz modeli
Saçlarınızı mümkün olduğunca yukarıdan toplayıp saçınızın etrafına dolayarak tokalarla tutturabilirsiniz. Sıçak havalarda en çok ihtiyacınız olan şeylerden birisi saçınızın ensenize değmemesi. Güneşin ısısından çok saçınız bile ensenizi yakabilir ve rahatsız edici olabilir. Çok sık terleyip saçlarınızla uğraşmak istemiyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.
Bandana ,eşarp ya da fular
Saçlarınızı yarım toplayıp saçınızın tepesine gelecek kısma ince uzun hale getirdiğiniz kısa fuları ya da bandanayı bağlayabilirsiniz, Şekil vermek size yakışacağı şekilde değişiklikler yapmak size kalmış. Hem güneş ışınları direk olarak sizi rahatsız etmez hem de saçlarınızı bir nebze olsun yıpranmalarını önlemiş olursunuz. Bunun yanında denizde kullanımı o kadar kolay olan bu alternatif fazlasıyla rahat ettirecektir sizi. Bandana denize girmeniz sebebiyle özenemediğiniz saçlarınızın daha düzenli ve güzel gözükmesini sağlayacaktır.